
| Parameter | Value |
|---|---|
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Operating Supply Voltage | 28 V |
| Number of Cells | 1 |
| Output Current | 1.5 A |
| Fault Protection | Over Voltage |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Battery Type | Lead Acid, Li-Ion, Li-Polymer, NiCd, NiMH |
| Function | Charge Management |
| Output Voltage | 20 V |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
